Emirates, Ankara’ya kabin görevlisi alımına geliyor

Kabin ekibi adaylarının işe alım etkinliğine çağrı almak için çevrimiçi başvuruları da şirketin resmi web sayfasında başladı. Emirates’in işe alım etkinliği 27 Aralık Cuma günü Ankara Çankaya’daki bir otelde saat 09.00’da başlamış olacak. İşe kabul edilenler 7 aşamalı öğrenimden geçtikten derhal ondan derhal sonrasında Emirates uçaklarında yerlerini alabilecek. İşe alım süreci ise CV araştırma ve değerlendirme, grup değerlendirmesi, erişim değerlendirmesi, online ingilizce değerlendirmesi ve davranış anketi, web tabanlı final görüşmesi olmak üzere 5 aşamalı olacak.

İŞE KABUL EDİLENLER İÇİN DUBAİ’DE ÜCRETSİZ KONAKLAMA

Emirates, başvurusu kabul edilip, iktisat 2 sınıfında uçanlara averaj 2 bin 660 dolar maaş verecek. İşe kabul edilenlerin, çalıştığı tayyare tipi büyümesi ve kabin sınıfının değişmesi halinde kabin görevlisinin alacağı maaş da katlanacak. Dubai’de su, elektrik hizmetleri de dahil olmak üzere mobilyalı konaklama ücretsiz sağlanacağı açıklandı. Emirates uçuş ekiplerini, Dubai’nin çeşitli yerlerinde yerleştireceği 50’den fazla bina yer alırken, iki / üç meslektaş iki yada üç yatak odalı bir daireyi paylaşacak. Yılda 30 gün ücretsiz izin hakkı da olacak. Kabin görevlisine bir senelik ücretsiz senelik izin bileti de verecek. Vazife uçuşlarında otel konaklama ve havaalanına gidiş ve dönüşün şirket tarafınca sağlanacağı da duyuruldu.

BAŞVURU ŞARTLARI ŞÖYLE:

Katılma anında minimum 21 yaşlarında olmak

Ayak uçlarında dururken 212 santimetre’lik kol erişimi

Minimum 160 santimetre yükseklik

Lise mezunu

İngilizcede akıcılık (yazılı ve sözlü)

Emirates kabin görevlisi üniforması içindeyken görünür dövmeler olmayacak

Sağlıklı bir Vücut Kitle İndeksi (BMI)

BAŞVURUSU KABUL EDİLENLER 7 AŞAMALI EĞİTİM SÜRECİNDEN GEÇECEK

1.Aşfakat: 8 gün sürecek alıştırma haftasında talibin Dubai’deki ve eğitimi süresince yeni ortama geçiş esnasında yardımcı olacak ve destek olacak bilgiler sağlanacak

2.Aşfakat: 13 gün sürecek eğitim süresince Güvenlik ve Acil konum Prosedürü Eğitimi, tayyare ve yolcuların her süre güvende olmalarını sağlamak için data ve becerileri sağlayacak eğitimler alacak. Eğitim, tayyare ekipmanı, yangınla savaşım, uçuş esnasında acil durumları ve tahliyeyi kapsayacak.

3.Aşfakat: 5 gün sürecek eğitim süresince adaylar Grup Medikal eğitimi, gemideki herhangi bir tıbbi olayı güvenle yönetebilmesi eğitimler alacak. Kanama, yanıklar, acil doğum ve çeşitli tıbbi durumlar şeklinde mevzularla ilgili eğitim verilecek.

4.Aşfakat: 2 gün sürecek eğitimlerde Güvenlik Eğitimi, mesnetsiz davranış, kaçırma ve sabotaj şeklinde yasa dışı müdahaleleri önlemek ve yönetmek ve ek olarak kişisel güvenlik kaygılarını ele almak için klavuzlar, beceriler ve teknikler sağlayacak bilgiler verilecek.

5.Aşfakat: 1 gün süresince İmaj eğitimi verilecek. Adaylar, üniforma standartları, cilt bakımı, makyaj, saç bakımı, tırnak bakımı ve sağlıklı bir yaşam seçiminı kapsayacak eğitimler alacak.

6.Aşfakat: 1 gün süresince talibin uçmaya hazır olup olmadığı denetim edilecek

7.Aşfakat: 14 gün süresince aday hizmet eğitimi alacak.14 gün Hizmet Eğitimi, 4 aya kadar data ve becerileri kazanmıştırrmak adına iş öğrenme ve geliştirme eğitimi ve 3 gün Hizmet Değerlendirmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir